VIVAX SMART PRO 2

SKU: 02352705

Спореди

Големина на екран: 5,0″
Резолуција: HD(720*1280)
Тип на процесор: MTK6739WW, Процесор: Quad-Core
Фреквенција [GHz]: 1,5, GPU: IMG 8XE1PPC 570MHz
Интерна меморија: 16 GB
RAM: 2 GB, OS: Android 8.1
Мрежа: 2G, 4G (LTE), 3G, SIM: Dual SIM
Tip OS: Android
Задна камера : 8 MP
Предна камера : 2 MP
Максимално проширување SD картичка: 128 GB
Гаранција [год]: 1
Батерија [mAh]: 4000

7,499.00 ден

бренд

Дисплеј-Дијагонала

Капацитет на интерната меморија (GB)

RAM капацитет