VIVAX SMART Fun S20 gold

SKU: 02352671

Спореди

Големина на екран: 5″
Резолуција: 720*1280, Тип на процесор: MT6737
Процесор: Quad-Core
Фреквенција [GHz]: 1,25 , GPU: Mali-T720 MP1
Интерна меморија: 8 GB, RAM: 1 GB , OS: Android 7.0
Мрежа: 4G (LTE) , SIM: Dual
Задна камера: 5 MP, Предна камера: 2 MP
Максимално проширување SD картица: 128 GB
гаранција [год]: 1
Батерија [mAh]: 2000

4,999.00 ден

бренд

Дисплеј-Дијагонала

RAM капацитет

Капацитет на интерната меморија (GB)