VIVAX SMART Fun S1 red

SKU: 02352755

Спореди

Големина на екран : 4,95″
Резолуција: FWVGA+(480*960)
Тип на процесор: SC7731E , Процесор: Quad-Core
Интерна меморија: 8 GB, RAM: 1 GB
OS: Android Go, SIM: Dual SIM
Tip OS: Android, Задна камера: 5,0 MP
предна камера: 2,0 MP
Максимално проширување SD картичка: 64 GB
Гаранција [год]: 1, Baterija [mAh]: 2000

4,999.00 ден

бренд

Дисплеј-Дијагонала

RAM капацитет

Капацитет на интерната меморија (GB)