Прочистувач на воздух Winix U300 - 30m2

Производител: Winix

Код на продуктот: Winix U300

Достапност: 10

Цена: 17.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
8.500 ден.
6 Рати
2.833 ден.
12 Рати
1.417 ден.
18 Рати
944 ден.
24 Рати
708 ден.
Без данок: 17.000ден

Прочистува површини до 30м2. Winix Signature U300 прочистувачите на воздух користат напредни технологии кои чистат ПМ честички, прав, полен, првут од домашни миленици, чад, спори од мувла, редуцираат разни хемикалии и миризби што се присутни во вашиот дом. Го прочистува воздухот во 5�фази на прочистување, префилтер кој се пере ги филтрира крупните честички, CleanCell технологијата ги неутрализира бактериите и вирусите. Хепа филтерот со ефикасност од 99,97% ги филтрира честичките поголеми од 0,3 микрометри. Напреден филтер со активен јаглен (AOC, advanced odor contol) апсорбира разни мириси и хемикалии од воздухот. PlasmaWave™ технологијата ги разградува мирисите, хемикалиите, бактериите, вирусите и други штетни честички на молекуларно ниво. 4 брзини на работа. Со уредот е вклучен сет филтри за една година.


Спецификација

Тежина 6.1kg
Димензии 23 X 42 x 55 cm
Површина (потврдена одAHAM) 30м2
Максимална површина 66м2
Антибактериски третман CleanCel
Далечински управувач Вклучено
CARDиндекс (прав/полен/чад) 197/214/197
Гаранција 2 години
Брзини на вентилатор 4 (бавна, средна, брза, турбо)
Проток на воздух 66/150/240/330 m3/h
Ниво на бучава 26/35/46/55 db
Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
VOC сензор Има (volatile organic compounds, сензор за мириси и хемикалии)
Сензор за честички Нема
Моќност 4/10/25/60 W
Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот е базиран на VOC сензор кој реагира на разни мириси и хемикалии
Промена на касета со филтри 1 година
Боја Бела со сив/црн панел.
Напојување 220V
Сертификати AHAM,ECARF,Allergy.uk,RoHS,CE,California ARB
Упатство за употреба MK,EN
Произведено во Кореја

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: