VIVAX COOL ACP-12CH35AEYI - [4.25 kW] - Y Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35AEYI

Наградни поени: 400

Достапност: 10

Цена: 49.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
24.995 ден.
6 Рати
8.332 ден.
12 Рати
4.166 ден.
18 Рати
2.777 ден.
24 Рати
2.083 ден.
Без данок: 49.990ден
Цена во наградни поени: 49990
Модел ACP-12CH35AEYI
 
Капацитет
Ладење 3517 W
Греење 4250 W
 
Разладувачки медиум R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење A+++
Греење A+++
 
Енергетска ефикасност
SEER 9,00
SCOP 5,30
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2470 W
 
Влезна моќност
Ладење 750 W
Греење 943 W
 
Проток на воздух 590 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1,2 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 58 dB
Надворешна Единица 58 dB
Работно подрачје     -32°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: