Прочистувач на воздух Winix U450 - 45m2

Производител: Winix

Код на продуктот: Winix U450

Достапност: 2 - 3 Days

Цена: 21.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
10.500 ден.
6 Рати
3.500 ден.
12 Рати
1.750 ден.
18 Рати
1.167 ден.
24 Рати
875 ден.
Без данок: 21.000ден

Најдобар прочистувач до 45м2 во рамките на Signature серијата. Winix Signature U450 прочистувачите на воздух користат напредни технологии кои чистат ПМ честички, прав, полен, првут од домашни миленици, чад, спори од мувла, редуцираат разни хемикалии и миризби што се присутни во вашиот дом. Го прочистува воздухот во пет фази на прочистување, префилтер кој се пере ги филтрира крупните честички, CleanCell технологијата ги неутрализира бактериите и вирусите. Хепа филтерот со ефикасност од 99,97% ги филтрира честичките поголеми од 0,3 микрометри. Напреден филтер со активен јаглен (AOC, advanced odor contol) абсорбира разни мириси и хемикалии од воздухот. PlasmaWave™ технологијата ги разградува миристе, хемикалиите, бактериите, вирусите и други штетни честички на молекуларно ниво. 4 брзини на работа. Со уредот е вклучен сет филтри за една година.

*Напомена: Нова залиха од овој модел се очекува после 31 Јануари 2018

Спецификација

Тежина 8.5kg
Димензии 36 X 52 x 69 cm
Површина (потврдена одAHAM) 45м2
Максимална површина 96м2
Антибактериски третман CleanCel
Далечински управувач Вклучено
CARDиндекс (прав/полен/чад) 298/343/291
Гаранција 2 години
Брзини на вентилатор 4 (бавна, средна, брза, турбо)
Проток на воздух 84/186/300/492 m3/h
Ниво на бучава 27/38/50/60 db
Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
VOC сензор Има (volatile organic compounds, сензор за мириси и хемикалии)
Сензор за честички Нема
Моќност 11/20/40/110 W
Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот е базиран на VOC сензор кој реагира на разни мириси и хемикалии
Промена на касета со филтри 1 година
Боја Бела со сив/црн панел.
Напојување 220V
Сертификати AHAM,ECARF,Allergy.uk,RoHS,CE,California ARB
Упатство за употреба MK,EN
Произведено во Кореја

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: