Vivax Cool ACP-24CH70AERI - [7.33 kW] | R Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-24CH70AERI R дизајн

Наградни поени: 400

Достапност: Pre-Order

Цена: 52.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
26.495 ден.
6 Рати
8.832 ден.
12 Рати
4.416 ден.
18 Рати
2.944 ден.
24 Рати
2.208 ден.
Без данок: 52.990ден
Цена во наградни поени: 52990
Модел: ACP-24CH70AERI
 
Капацитет:
Ладење: 7330 W
Греење: 7330 W
 
Разладувачки медиум: R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење: A++
Греење: A+
 
Енергетска ефикасност
SEER: 6,40
SCOP: 4,00
 
Wi-Fi ready: ДА
Потврдено оптеретување при греење: P-(design): 5100 W
 
Влезна моќност
Ладење: 2402 W
Греење: 2177 W
 
Проток на воздух: 1050 m3/h
Капацитет на одвлажнување:2,4 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица: 62 dB
Надворешна Единица: 66dB
 
Работно подрачје -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: