VIVAX COOL ACP-24CH70AEQI R32- [7.33 kW] | Q Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-24CH70AEQI R32

Наградни поени: 550

Достапност: 10

Цена: 46.899ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
23.450 ден.
6 Рати
7.817 ден.
12 Рати
3.908 ден.
18 Рати
2.606 ден.
24 Рати
1.954 ден.
Без данок: 46.899ден
Цена во наградни поени: 46899
Модел: ACP-24CH70AEQI R32
 
Капацитет
Ладење: 7030 W
Греење: 7330 W
 
Разладувачки медиум: R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење: A++
Греење: A+
Енергетска ефикасност SEER: 6,10
SCOP: 4,00
Wi-Fi ready: ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design): 4800 W
 
Влезна моќност
Ладење: 2345 W
Греење: 2035 W
Проток на воздух 980 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 2,4 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица: 59 dB
Надворешна Единица: 67 dB
Работно подрачје                            -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: