VIVAX COOL ACP-18CH50AEQI R32- [5.57 kW] | Q Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-18CH50AEQI R32

Наградни поени: 450

Достапност: 9

Цена: 35.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
18.000 ден.
6 Рати
6.000 ден.
12 Рати
3.000 ден.
18 Рати
2.000 ден.
24 Рати
1.500 ден.
Без данок: 35.999ден
Цена во наградни поени: 34999
Модел: ACP-18CH50AEQI R32
 
Капацитет
Ладење 5280 W
Греење 5570 W
 
Разладувачки медиум: R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење: A++
Греење: A+
 
Енергетска ефикасност SEER: 7,10
SCOP: 4,00
Wi-Fi ready: ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design): 4100 W
 
Влезна моќност
Ладење: 1539 W
Греење: 1480 W
 
Проток на воздух: 840 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.8 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 55 dB
Надворешна Единица: 61 Db
 
Работно подрачje: -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: