Vivax Cool ACP-12CH35AEX - Х Дизајн | On/Off клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35 AEX

Наградни поени: 200

Достапност: 10

Цена: 14.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
7.495 ден.
6 Рати
2.498 ден.
12 Рати
1.249 ден.
18 Рати
833 ден.
24 Рати
625 ден.
Без данок: 14.990ден
Цена во наградни поени: 14990

ACP-12CH35 AEX

Ph-V-Hz

220-240V- 50Hz, 1Ph

Ладење

Капацитет

Btu/h

12000

Влезна моќност

W

1095

Енергетска класа

A

4.8

EERкоефициент

W/W

3.21

Греење

Капацитет

Btu/h

13000

Влезна моќност

W

1055

Енергетска класа

A

4,6

COP коефициент

W/W

3.61

Max. input consumption

W

1650

Max. current

A

8.0

Starting current

A

/

Компресор

Модел

ASM140V1VFT

Тип

ROTARY

Бренд

GMCC

Капацитет

Btu/h

13853/13853

Влезна моќност

W

955/995

Номинална струја (RLA)

A

4.35/4.2

Locked rotor Amp(LRA)

A

25

Позиција на термална заштита

Внатрешна

Кондензатор

uF

25

Масло за ладење/oil charge

ml

ESTEL OIL VG74/350

Мотор на внатрешен вентилатор

Moдел

YKFG-13-4-38L / RPG13H

Моќност

W

40

Кондензатор

uF

1.2

Брзина (Hi/Mi/Lo)

r/min

1150/950/800

Внатрешна единица

Димензии (W*D*H)

mm

770x300x555

Пакување (W*D*H)

mm

900x345x585

Нето/Бруто тежина

Kg

30/32.3

Мотор на надворешен вентилатор

Mодел

YKT-32-6-203L

Моќност

W

72.5

Кондензатор

uF

2.5

Брзина

r/min

850/770

Бр. на електрични кола

2

Бучност на надворешна единица

dB(A)

55.50

Надворешна единица

Димензии (W*D*H)

mm

700x270x550

Пакување (W*D*H)

mm

815x325x615

Нето/Бруто тежина

Kg

26.4/28.6

Разладувачки медиум

g

R410A/730g

Тип на термостат

Далечинско управување

Оперативна температура

17-30

Собна температура

Внатрешна (ладење/греење)

17-32/0-30

Надворешна (ладење/греење))

18-43/-7-24

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: