VIVAX COOL ACP-09CH25AEQI R32- [2.93 kW] | Q Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-09CH25AEQI R32

Наградни поени: 300

Достапност: 10

Цена: 19.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
9.995 ден.
6 Рати
3.332 ден.
12 Рати
1.666 ден.
18 Рати
1.111 ден.
24 Рати
833 ден.
Без данок: 19.990ден
Цена во наградни поени: 18990
Модел: ACP-09CH25AEQI
 
Капацитет
Ладење: 2640 
Греење: 2930 
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење: А++
Греење: A+
 
Разладувачки медиум: R32
 
Енергетска ефикасност
SEER:6,2
SCOP: 4,0
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design): 2100 W
 
Влезна моќност
Ладење 710 W
Греење 739 W
Проток на воздух ≤520 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.0L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица ≤53 dB
Надворешна Единица ≤61 dB
 
Работно подрачје                            -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: