Vivax Cool ACP-12CH35AERI - [3.81 kw] | Gold R Дизајн-Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35AERI R дизајн

Наградни поени: 300

Достапност: Нема на залиха

Цена: 28.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
14.495 ден.
6 Рати
4.832 ден.
12 Рати
2.416 ден.
18 Рати
1.611 ден.
24 Рати
1.208 ден.
Без данок: 28.990ден
Цена во наградни поени: 28990
Модел ACP-12CH35AERI Gold R32
 
Капацитет
Ладење 3520 W
Греење 3,810 W 
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење А++
Греење A+
 
Разладувачки медиум R32
 
Енергетска ефикасност
 
SEER 7,0
SCOP 4,1
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2700 W
 
Влезна моќност
Ладење 1089 W
Греење 1050 W
 
Проток на воздух ≤539 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.02L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 56 dB
Надворешна Единица 60 dB
 
Работно подрачје  -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: