Sale

Апарат за еспресо Illy Y1.1

Производител: Illy

Код на продуктот: Illy Y1.1

Наградни поени: 200

Достапност: На залиха

Цена: 12.990ден 11.600ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
5.800 ден.
6 Рати
1.933 ден.
12 Рати
967 ден.
18 Рати
644 ден.
24 Рати
483 ден.
Без данок: 11.600ден
Цена во наградни поени: 11600

Неверојатно едноставен дизајн на еспресо машина со команди на допир. Едноставно вметнете капсула, притиснете го копчето и уживајте во посебното задоволство и во извонредно еспресо со долготрајна пена. Алуминиумското тело на Y ДИЗАЈНОТ, калапот од зацврстено стакло и компактната силуета совршено се вклопуваат во секоја кујна.

Во внатрешноста се наоѓа пумпа од 19 бари и моќен 1250W топлински изменувач од не'рѓосувачки челик кој обезбедува еспресо за неколку секунди со користење на illy iperEspresso капсули. Резервоарот за вода од 650 мг. (701 милилитар) и фиоката за капсули за 7 капсули се лесно отстранливи за полнење и чистење. Контролите брзо се совладуваат и се состојат од прекинувач за вклучување / исклучување на задните и осветлени икони на врвот на стаклото за единечно или двојно еспресо.

Гаранција на производот 12 месеци и бесплатна испорка!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: