VIVAX COOL ACP-12CH35AERI - [3.81 kW] | White R Дизајн-Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35AERI

Наградни поени: 300

Достапност: 10

Цена: 25.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
12.995 ден.
6 Рати
4.332 ден.
12 Рати
2.166 ден.
18 Рати
1.444 ден.
24 Рати
1.083 ден.
Без данок: 25.990ден
Цена во наградни поени: 27990
Модел ACP-12CH35AERI R32
Капацитет Ладење 3520(820-4160)W
Греење 3,810 W (1060-4780)W
Класа на енергетска ефикасност Ладење А++
Греење A+
Разладувачки медиум R32
Енергетска ефикасност SEER 7,0
SCOP 4,1
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2700 W
Влезна моќност Ладење 1089 W
Греење 1050 W
Проток на воздух ≤539 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.02L/h
Бучавост Внатрешна Единица
56 dB
Надворешна Единица 60 dB
Работно подрачје -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: