Електричен шпорет GORENJE EC66120AX

Производител: GORENJE

Код на продуктот: EC66120AX

Достапност: На залиха

Цена: 22.990ден
Без данок: 22.990ден

Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места
Лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW,
Десно напред: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW,
Лево назад: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW,
Десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW
Рерна
Максимална температура на рерната: 275 °C
Механичко управување
Мултифункционална рерна - 65 Литри
Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн:HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб
Иноксна предна плоча
Ергономски копчиња и рачка
Дизајн: Нерѓосувачки челик
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри
Конвенционално греење - горен и долен грејач,
Горен грејач,
Кружен грејач со вентилатор,
Вентилатор,
Долен грејач со вентилатор,
Горен грејач,
Горен и долен грејач
Осветлување
Класична шарка на вратата
Боја на рачката:Инокс
Опрема
Облик на копчињата:Ергономски обликувани
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех
Сигурносен систем
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Сигнализација на преостаната топлина
Чистење
Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички карактеристики
Приклучна моќ(V):230 V
Потрошувачка на енергија:0,87 kWh
Потрошувачка на енергија:0,79 kWh
Конвенционална:51,5 мин.
Мултифункционална рерна:49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење:1316 cm²
Бучност:46 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д):60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д):67,6 × 95 × 71,5 cm
Бруто тежина на апаратот:44 кг
Приклучна моќ:8600 W

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: