Електричен шпорет Gorenje EC66120AW

Производител: GORENJE

Код на продуктот: EC66120AW

Достапност: На залиха

Цена: 21.990ден
Без данок: 21.990ден

Плоча

Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места
лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW, 
десно напред: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, 
лево назад: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, 
десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW
Рерна

Максимална температура на рерната: 275 °C
Механичко управување
Мултифункционална рерна - 65 Литри
Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб
Бела
Ергономски копчиња и рачка
Дизајн: Бела
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри
конвенционално греење - горен и долен грејач, 
Горен грејач, 
Кружен грејач со вентилатор, 
Вентилатор, 
Долен грејач со вентилатор, 
Горен грејач, 
Горен и долен грејач
Осветлување
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: Бела
Опрема

Облик на копчињата: Ергономски копчиња
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех
Сигурносен систем

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Сигнализација на преостаната топлина
Чистење

Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички карактеристики

Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 46 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 67,6 × 95 × 71,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 44,2 кг
Приклучна моќ: 8600 W

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: