Хоризонтален замрзнувач Gorenje FH400W

Производител: GORENJE

Код на продуктот: FH400W

Наградни поени: 80

Достапност: На залиха

Цена: 17.199ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
8.600 ден.
6 Рати
2.867 ден.
12 Рати
1.433 ден.
18 Рати
956 ден.
24 Рати
717 ден.
Без данок: 17.199ден
Цена во наградни поени: 17199

ОПИС:

-Боја на апаратот:Бела

-Врата:Метална рачка на врата

Функции/Управување

� � Брзо замрзнување
� � 1 компресор
� � Регулација на температура
� � Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
� � Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
� � Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
� � Климатска класа - тропска
� � Разладувачка течност:R600A

Уредност/Прегледност

� � � �Замрзнувач

� � Осветлување на просторот за замрзнување: Стандардно - на таван
� � 2 корпи

Заштеда/Безбедност

� � Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
� � Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: � � � � �

Димензии/Дизајн

� � Енергетска класа:А
� � Потрошувачка на енергија кВч/година: 411 kWh
� � Приклучна моќ(V):220-230 V
� � Издржливост при прекин на електрична енергија:38 h
� � EAN Код:3838942789656
� � Бруто капацитет:400 Литри
� � Нето капацитет:380 Литри
� � Капацитет на замрзнување:26 kg/24h
� � Тежина на апаратот:54 кг
� � Бруто тежина на апаратот:56,7 кг
� � Бучност:43 dB(A)
� � Димензии (Ш x В x Д):130 × 85 × 70 cm

� � Димензии на амбалажата (Ш x В x Д):134 × 91 × 76 cm

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: