Хоризонтален замрзнувач Gorenje FH330W

Производител: GORENJE

Код на продуктот: FH330W

Наградни поени: 160

Достапност: На залиха

Цена: 16.690ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
8.345 ден.
6 Рати
2.782 ден.
12 Рати
1.391 ден.
18 Рати
927 ден.
24 Рати
695 ден.
Без данок: 16.690ден
Цена во наградни поени: 16690

ОПИС:

-Боја на апаратот:Бела

-Врата:Метална рачка на врата

Функции/Управување

� � Брзо замрзнување
� � 1 компресор
� � Регулација на температура
� � Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
� � Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
� � Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
� � Климатска класа - тропска
� � Разладувачка течност: R600A

Уредност/Прегледност

� � � �Замрзнувач

� � Осветлување на просторот за замрзнување: Стандардно - на таван
� � 2 корпи

Заштеда/Безбедност

� � Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
� � Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: � � � � ��

Димензии/Дизајн

� � Енергетска класа:А
� � Потрошувачка на енергија кВч/година:362 kWh
� � Приклучна моќ(V):220-230 V
� � Издржливост при прекин на електрична енергија:35 h
� � EAN Код:3838942789649
� � Бруто капацитет:325 Литри
� � Нето капацитет:307 Литри
� � Капацитет на замрзнување:19 kg/24h
� � Тежина на апаратот:47,5 кг
� � Бруто тежина на апаратот:49,8 кг
� � Бучност:42 dB(A)
� � Димензии (Ш x В x Д):110 × 85 × 70 cm
� � Димензии на амбалажата (Ш x В x Д):114 × 91 × 76 cm

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: