Инвертер клима уред PANASONIC RE12QKE CU - 4.25 kW

Производител: Panasonic

Код на продуктот: RE12QKE CU

Достапност: Нема на залиха

Цена: 43.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
21.995 ден.
6 Рати
7.332 ден.
12 Рати
3.666 ден.
18 Рати
2.444 ден.
24 Рати
1.833 ден.
Без данок: 43.990ден

Основни карактеристики:
Капацитет на ладење [кВ] 3,5
Капацитет на греење [кВ] 4,25
Еколошки плин R410A
Енергетска класа на ладење A
Енергетска класа на греење
A ЕЕР коефициент 3,47 СЕЕР коефициент 5,6 ЦОП коефициент 3,79
СЦОП коефициент 3,4 Предвидено оптеретување при греење 0
Јачина на звук при стандардни услови на работа (УЈ) [дБ] 58 Јачина на звук при стандардни услови на работа (ВЈ) [дБ] 64 Функционалности:
Влезна сила на ладење [В] 1010 Влезна сила на греење [В] 1120 Проток на воздух [м3/х] 750 Капацитет на одвлажнување [л/х] 2 Бука - УЈ [дБ(А)] 42 Бука - ВЈ [дБ(А)] 48 Распон на работа Ладење мин. / макс.: -10 / +43; Греење мин. / макс.: -15 / +24

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: