Рутер D-Link DWR-730 3G

Производител: D-Link

Код на продуктот: DWR-730 3G

Достапност: На залиха

Цена: 3.150ден
Без данок: 3.150ден

Споделете ја Вашата 3G конекција. Можете да го користите овој рутер за споделување на Вашата 3G конекција безжично. Овој рутер користи 3G конекција и обебедува брза и сигурна безжична N 150 мрежа за повеќе корисници во исто време.Практична преносливостОвој рутер е доволно мал за да можете да го носите во џебот, користи Li-ion батерија, доколку се испразни батеријата и ако Ви треба да го наполните можете да го нарпавите било од каде што има УСБ приклучок, дали ке биде преку полнач во автомобил, лаптоп...Оптимални перформанси со HSPA+ технологијатаОвој уред ја подржува последната технологија за High Speed Packet Access Plus (HSPA+) која овозможува пренос на податоци дури до 21.6 Mbps (5.76 Mbps upload) и помага да се намали латентноста. Овој уред е компатибилен со сите мобилни мрежи кои имаат имплеметнација на HSUPA и HSPDA технологиите.Зголемена безбедностПреносливиот рутер можеби е мал но Вашата конекција ја одржува многу безбедно исто како да сте поврзани на домашната мрежа. Овој рутер има вградено firewall заштита кој спречува потенцијални напади и хакирања преку интернет, а со WPA2 енкрипцијата можете да бидете сигурни дека конекцијата ја споделувате со корисниците на кои Вие сте им одобриле. Предности: Интерфејс:• Стандардна 6-пинска СИМ картичка• microSD слот за карта 3G:• Downlink до 21.6 Mbps во HSPA+ • Uplink до 5.76 Mbps во HSPA+ Безжичен интернет:• 150 Mbps безжична врска Бебедност:• Вграден firewall• WEP/WPA/WPA2 енкрипција Поврзување:• Стандардно USB приклучокГаранција- D-Link две години гаранција

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: