Лаптоп HP Notebook 250 G6

Производител: HP

Код на продуктот: HP Notebook 250 G6 1WY61EA

Наградни поени: 100

Достапност: На залиха

Цена: 24.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
12.495 ден.
6 Рати
4.165 ден.
12 Рати
2.083 ден.
18 Рати
1.388 ден.
24 Рати
1.041 ден.
Без данок: 24.990ден
Цена во наградни поени: 24990

Гаранција 12 месеци

Основни карактеристики
ЦПУ бренд Intel
ЦПУ тип Core i5
ЦПУ модел 7200U
ЦПУ брзина [ГХз] 2,50
Л2 кеш n/a
Л3 кеш 3 MB
Чипсет Chipset integrated with processor
Цоре 2
Меморија [ГБ] 4
Интегрирана меморија [МБ] 0
Такт на меморијата [МХз] 2133
Мемориски слот SO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ] 8
Број на мемориски слотови 2
Екран 15,6"
Вид на агол
  • BV (BrightView)
  • LED Backlite HD
Макс. резолуција 1366x768
ХДД [ГБ] SATA 500
Број на вртежи [рпм] 5.400
ВГА IntelHD620
Оптичка единица DVD±RW DL
Аудио DTS Studio Sound Dual speakers
Мрежа
  • 802.11a/b/g/n
  • Bluetooth 4.2
  • GbitLAN
3Г модул ne
Димензии и маса
Тежина [кг] 1,86
Останати карактеристики
ОС DOS2.0
Видео камера HD 720p
Читач на картички SD
Боја crna
Батерија Li-Ion 3 ќелии
Додатоци TouchPad со поддршка за multitouch, TPM
Слотови
влез за прошируваве n/a
Заден панел
Паралелни приклучок n/a
Сериски приклучок n/a
Д-суб 1
С-Видео Оут n/a
ХДМИ 1
ДВИ n/a
РЈ45 1
РЈ11 n/a
ФиреВире n/a
Аудио Вл-Излез 1
УСБ 2.0 1
УСБ 3.0 0
еСАТА n/a
Дисплаи Порт n/a
Мицро УСБ n/a
Мицро ХДМИ n/a
УСБ 3.1 2
УСБ Типе-Ц 0
мини Дисплаи Порт n/a
Тхундерболт 3 0

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: