Графичка карта ASUS STRIX-GTX1050-O2G-GAMING

Производител: Asus

Код на продуктот: STRIX-GTX1050-O2G-GAMING

Достапност: На залиха

Цена: 9.260ден
Без данок: 9.260ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GTX1050
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МB] 2048
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт CPU [MHz] 1442
Такт на меморија [MHz] 7008
Stream процесори 640
Макс. резолуција 7680x4320
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Конектори
ДVI излез DVI-D
DUAL DVI излез Да
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: