Графичка карта ASUS PH-GTX1050TI-4G

Производител: Asus

Код на продуктот: PH-GTX1050TI-4G

Достапност: На залиха

Цена: 9.580ден
Без данок: 9.580ден
Основни карактеристики
CPU NVIDIA GeForce
CPU модел GTX1050Ti
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [MB] 4096
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт CPU [MHz] 1290
Такт на меморија [MHz] 7008
Стрим процесори 768
Макс. резолуција 7680x4320
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: