Графичка карта Palit GTX1050 StormX 2GB DDR5

Код на продуктот: NE5105001841F

Достапност: На залиха

Цена: 7.950ден
Без данок: 7.950ден
Основни карактеристики
GPU бренд NVIDIA GeForce
GPU модел GTX1050
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [MB] 2048
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт GPU [MHz] 1354
Такт на меморија [MHz] 7000
RAMDAC [MHz] n/a
Stream процесори 640
Максимална резолуција 4096x2160
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Display Port 1 Display Port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: