Графичка карта Palit GT710 2GB DDR3

Код на продуктот: GT710 2GB DDR3

Достапност: На залиха

Цена: 2.900ден
Без данок: 2.900ден
Основни карактеристики
GPU бренд NVIDIA GeForce
GPU модел GT710
Собирница PCIe 2.0 x8
Количина на меморија [MB] 2048
Меморија DDR3
Мемоиски интерфејс 64-bit
Работен такт GPU [MHz] 954
Такт на меморија [MHz] 1600
RAMDAC [МХз] 400
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Конектори
DVI излез DVI-D
D-sub излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: