Подно-плафонски систем Vivax Cool ACP-18CF50AERI - 5.67 kW CF-AERI Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CF50AERI

Достапност: Нема на залиха

Цена: 58.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
29.000 ден.
6 Рати
9.667 ден.
12 Рати
4.833 ден.
18 Рати
3.222 ден.
24 Рати
2.417 ден.
Без данок: 58.000ден
Основни карактеристики
SEER коефициент: 6.5
SCOP коефициент: 4.0
Енергетска класа на ладење: A++
Енергетска класа на греење А+
Предвидено оптеретување при греење: 4,9
Функционалности: тајмер, самодијагностика на грешки при работењето, auto restart, auto mode, sleep mode, Turbo mode
Функции: Грејач на компресорот и кондензаторот, функција на заштеда на енергијата, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и при ниски надворешни температури (-15°C),дополнителен жичен управувач
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
Капацитет на греење [kW]: 5.67
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 65
Еколошки плин: R410A
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 57
Останато: активен карбонски филтер, филтер за прашина, LED екран
Бучавост - VJ [dB(A)]: 56,5
Проток на воздух [m3/h]: 900
Влезна моќност на ладење [W]: 1630
Влезна моќност на греење [W]: 1460
Бучавост - UJ [dB(A)]: 44
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: