Инвертер клима уред Vivax Cool ACP-12CH35AEVI - 3.81 kW V Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AEVI Black Mirror

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 33.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
16.995 ден.
6 Рати
5.665 ден.
12 Рати
2.833 ден.
18 Рати
1.888 ден.
24 Рати
1.416 ден.
Без данок: 33.990ден
Цена во наградни поени: 33990
Основни карактеристики
Капацитет на ладење [kW]: 3517
Капацитет на греење [kW]: 3810
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R410А
Функции: грејач на компресор и кондензатори, функција на заштеда на енергија, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и при температура -20°C, Wi-Fi Ready, Bio Филтер
SCOP коефициент: 4,1
Функционалности: timer, јонизатор, soft start, самодијагностика на грешки при работата, sleep mode, I feel функција, auto restart, auto mode, Turbo mode, Eco mode, 1W standby, дигитален екран,�
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 51
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 6,7
Предвидено оптеретување при греење: 2700 W
Работно подрачје: -20°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1117
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2
Влезна сила на ладење [W]: 1095
Останато: филтер за прашина, LED екран, рамна предна маска
Проток на воздух [m3/h]: 500

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: