Сплит систем клима уред ACP-24CH70AED - 7.62 kW DF Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-24CH70AED

Достапност: Нема на залиха

Цена: 32.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
16.500 ден.
6 Рати
5.500 ден.
12 Рати
2.750 ден.
18 Рати
1.833 ден.
24 Рати
1.375 ден.
Без данок: 32.999ден

Основни карактеристики:

Капацитет на ладење [kW]: 7030
EER коефициент: 2,81
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица,12 Fan speed, активен карбонски филтер
Еколошки плин: R410A

Функционалности: timer, auto restart, auto mode, самодијагностика на грешки во работата, sleep mode, soft start, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: C
Капaцитет на греење [kW]: 7620
COP коефициент: 3,21
Енергетска класа на греење: C
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 46.5
Влезна сила на ладење [W]: 2503
Проток на воздух [m3/h]: 1077
Останато: дигитален екран, интелигентно отопување, активен карбонски филтер, безшумна операција
Работно подрачје: -7°C≤T≤43°C
Влезна сила на греење [W]: 2374
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 2,4

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: