Клима уред HYUNDAI AC120 ECO М - 3.5 kW

Производител: HYUNDAI

Код на продуктот: A C120 ECO М

Достапност: Нема на залиха

Цена: 14.500ден
Без данок: 14.500ден

Основни карактеристики

Функционалности:

LED дисплеј, помала потрошувачка, одличен дизајн

Енергетска класа на ладење:

A++

Капацитет на ладење [kW]:

4100

SEER коефициент

6,1

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

4220

SCOP коефициент:

4,0

Функции:

Био филтер, autostart

Енергетска класа на греење:

A+

Останати карактеристики:

Влезна сила на ладење [W]:

1580

Проток на воздух [m3/h]:

520

Влезна сила на греење [W]:

1510

Бука- UJ [dB(A)]:

38

Работно подрачје:

-15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: