Инвертер клима уред PANASONIC E15QKEW - 5.3kW

Производител: Panasonic

Код на продуктот: E15QKEW

Достапност: Нема на залиха

Цена: 65.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
32.500 ден.
6 Рати
10.833 ден.
12 Рати
5.417 ден.
18 Рати
3.611 ден.
24 Рати
2.708 ден.
Без данок: 65.000ден
Основни карактеристики
Капацитет на ладење [кW] 4,2
Капацитет на греењe [кW] 5,3
Еколошки плин R410A
Енергетска класа на ладењe A
Енергетска класа на греењe A
EER коефициент 3,36
SEER коефициент 5,9
COP коефициент 3,71
SCOP коефициент 3,6
Предвидено оптеретувањe при греeњe 0
Јачина на звук при стандардни услови на работа (УЈ) [дБ] 59
Јачина на звук при стандардни услови на работа (ВЈ) [дБ] 64
Функционалности
Функции
Останати карактеристики
Останато
Влезна сила на ладење [В] 1250
Влезна сила на греење [В] 1430
Проток на воздух [м3/х] 900
Капацитет на одвлажнување [л/х] 2,4
Бука - УЈ [дБ(А)] 43
Бука - ВЈ [дБ(А)] 49
Распон на работа Ладење мин. / макс.: -10 / +43, Греење мин. / макс.: -15 / +24

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: