Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-18CH50AEMI - 5,57kW M Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AEMI

Достапност: Нема на залиха

Цена: 34.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
17.500 ден.
6 Рати
5.833 ден.
12 Рати
2.917 ден.
18 Рати
1.944 ден.
24 Рати
1.458 ден.
Без данок: 34.999ден

Основни карактеристики

Функционалности: soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работата, timer, auto restart, auto mode, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: A++
Капацитет на греење [kW]: 5,57
SCOP коефициент: 4,2
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 55
SCOP коефициент: 4.0
SEER коефициент: 6.4
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 63
Еколошки плин: R410A
Предвидено оптеретување при греење: 4,3
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
SEER коефициент: 6,5
Останати карактеристики
Влезна сила на греење [W]: 1542
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8
Останато: bio филтер, LED екран, филтер за прашина
Бука - VJ [dB(A)]: 57
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Бука - UJ [dB(A)]: 46
Проток на воздух [m3/h]: 610
Влезна сила на ладење [W]: 1633

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: