Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-12CH35AEMI - 3.81kW M Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AEMI

Достапност: На залиха

Цена: 21.999ден
Без данок: 21.999ден

Основни карактеристики

Енергетска класа на греење: A+
Функционалности: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работата, auto mode, auto restart
Енергетска класа на ладење: A++
Капацитет на ладење [kW]: 3,52
SEER коефициент: 6,1
COP коефициент: 0
Капацитет на греење [kW]: 3,81
SCOP коефициент: 4
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при нозк напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 53
EER коефициент: 0
Јачина на звук при работа во стандардни услови (VJ) [dB]: 60
Еколошки плин: R410A
Предвидено оптеретување при греење: 2,6
Останати карактеристики
Влезна сила на ладење [W]: 1256
Останато: bio филтер, LED екран, филтер за прашина
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1154
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2
Бука - UJ [dB(A)]: 38
Проток на воздух [m3/h]: 520

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: