Ѕиден сплит систем Vivax Cool ACP-18CH50AESI+ - 5.57 kW S+ Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AESI+

Достапност: Нема на залиха

Цена: 35.999ден
Без данок: 35.999ден

Основни карактеристики:

Јачина на звук при работа во стандардни услови (VJ) [dB]: 64
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
SEER коефициент: 6,8
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, 8 degree heating, GOOD DESIGN AWARD, WiFi Ready
Еколошки плин: R410A

Предвидено оптеретување при греење: 4,4
Функционалности: timer, auto restart, auto mode, самодијагностика на грешки во работата, sleep mode, soft start, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: A++
Капaцитет на греење [kW]: 5,57
SCOP коефициент: 4,2
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 59
Останато:
Бука - UJ [dB(A)]: 45
Влезна сила на ладење [W]: 1633
Проток на воздух [m3/h]: 870
Останато: филтер за прашина, био филтер, LED екран
Бука - VJ [dB(A)]: 58
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1500
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: