Ѕиден сплит систем Vivax Cool ACP-09CH25AESI+ - 2.93 kW S+ Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AESI+

Достапност: Нема на залиха

Цена: 22.999ден
Без данок: 22.999ден
Спецификации
Капацитет на ладење [kW]: 2,64
SEER коефициент: 6,8
EER коефициент: 0
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 58
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 53
Функционалности: auto restart, auto mode, timer,самодијагностика на грешки при работа, Turbo mode, soft start, sleep mode
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R410A
Предвидено оптеретување при греење: 2,4
Капацитет на греење [kW]: 2,93
SCOP коефициент: 4,1
COP коефициент: 0
Функции: Исушувач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, 8 degree heating, GOOD DESIGN AWARD, WiFi Ready
Останати карактеристики
Влезна сила на ладење [W]: 816
Бука - UJ [dB(A)]: 40
Капацитет на одвлaжнување [l/h]: 1
Проток на воздух [m3/h]: 472

Влезна сила на греење [W]: �811
Останато: LCD екран, филтер за прашина, bio филтер, лесно одржување, лесно чистење, лесно се монтира, безшумна операција
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: