Десктоп компјутер MSGW Home i174

Производител: MSGW

Код на продуктот: Home i174

Достапност: На залиха

Цена: 15.900ден
Без данок: 15.900ден
Основни карактеристики
OS Free DOS
CPU бранд Intel
CPU тип Intel® Core™ i3
CPU модел 4170
CPU брзина [ГХз] 3,60
L2 Cache 128 KB
L3 Cache 3 MB
Chipset H81
Socket 1150
Количина на меморија 1x 4 GB
Тип на меморија DDR3
Такт на меморија [МХз] 1600
Број на мемориски отвори 2
Максимална количина на меморија [GB] 16
Графичка картица Интегрирана
Модел на графичка картица Intel® HD Graphics 4400
Тип hard disk  
Величина диска [GB] 1000
Број на вртежи на дискот 7.200 o/min
Тип на hard disk  2  
Оптички уред DVD±RW DL
Величина на диск 2 [GB] 0
Звучна картица HD audio
Мрежна картица - модел  
Мрежна картица - брзина [Mbit] 10/100/1000
WLAN мрежа  
Куќиште - модел  
Куќиште - величина Midi Tower
Напојување [В] 500
Фиока за уреди 5,25"надворешна 3
Фиока за уреди 3,5" надворешна 1
Фиока за уреди 3,5" интерна 3
Заден панел
  • 2x USB 2.0
  • 2x USB 3.0
  • Audio In/Out
  • PS/2 Keyboard
  • PS/2 Mouse
  • VGA
Преден панел  
Интерни конектори 4x SATA III
Отвори за проширување
  • 1x PCIe x 16
  • 2x PCIe x 1

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: