Графичка карта VGA PLT GTX1050Ti StormX 4GB DDR5

Код на продуктот: NE5105T018G1F

Достапност: На залиха

Цена: 10.050ден
Без данок: 10.050ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GTX1050Ti
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МБ] 4096
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 1290
Такт на меморија [МХз] 7000
RAMDAC [МХз] n/a
Stream процесори 0
Работен такт на Stream процесорот [МХз]  
Макс. резолуција  
Останати карактеристики

ХДМИ
 

Display Port

HDMI


1x Display Port

 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: