Касетен клима уред VIVAX COOL, ACP-12CC35AERI - 3.5 kW

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CC35AERI

Достапност: Нема на залиха

Цена: 43.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
21.500 ден.
6 Рати
7.167 ден.
9 Рати
4.778 ден.
12 Рати
3.583 ден.
24 Рати
1.792 ден.
Без данок: 43.000ден
 • Основни карактеристики
  Капацитет на ладење [W]: 3520(620-4400)
  Проток на воздух [m3/h]: ≤650
  Влезна сила на ладење [W]: 960(210-1692)
  Енергетска ефикасностt (EER/COP): 6,10/4,00
  Влезна сила на греење [W]: 995(496-1830)
  Функционалност: Auto swing, Memory function (auto restart), самодијагностика на грешки при работа,
  24 часовен тајмер, LED екран, филтер за прашина, активен карбонски филтер,
  грејач на кондензаторот и компресорот, функција на заштеда на енергијата
  Promjer cijevi plinske faze ["]: 3/8
  Работно подрачје [°C]: -15°C≤T≤50°C
  Класа на енергетска ефикасност (ладење/греење): A++/A+
  Бука на внатрешна единица [dB(A)]: ≤57
  Наполнување на плин [g/m]: 30
  Разладувачки медиум: R410
  Бука на внатрешна единица [dB(A)]: ≤42
  Должина на цевката пред полнење [m]: 5
  Гаранција [месеци]: 36
  Капацитет на греење [W]: 4100(620-5130)
  Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: