Графичка карта VGA AS 710-2-SL

Производител: Asus

Код на продуктот: 90YV0940-M0NA00

Достапност: На залиха

Цена: 2.800ден
Без данок: 2.800ден
Основни карактеристики
GPU бренд NVIDIA GeForce
GPU модел GT710
Собирница PCIe 2.0
Количина на меморија [МБ] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 64-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 954
Такт на меморија [МХз] 1800
РАМДАЦ [МХз] 400
Стреам процесори 0
Работен такт на стрим процесорот [МХз]  
Макс. резолуција  
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Дополнителна опрема  
Останато  
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез 1x D-sub
HDTV n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Dual D-Sub излез n/a
Dual DVI излез n/a
Display Port n/a

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: