Процесор CPU INT Core i5 6500

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80662I56500SR2BX

Достапност: На залиха

Цена: 12.900ден
Без данок: 12.900ден
Основни карактеристики
Приклучок [Socket] 1151
Работен такт [МХз] 3200
L3 cache 6 MB
Број на јадра
Јадро Skylake
Технологија на производство
ТДП
Останати карактеристики
Кулер да
Интегриран графички состав да

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: