Сплит систем клима уред VIVAX COOL ACP-18CH50AED - 5.57 kW DF Дизајн со вклучена монтажа

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AED DF

Достапност: Нема на залиха

Цена: 27.999ден
Без данок: 27.999ден

Достапни опции

Монтажа:

Основни карактеристики

Функционалности:

Turbo mode, timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки,
auto restart, auto mode

Енергетска класа на ладење:

A

Капацитет на ладење [kW]:

5280

EER коефициент

3,21

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

5570

COP коефициент:

3,61

Функции:

Побрза инсталација, побрзо одржување, дигитален екран, двосмерен одвод на кондензаторот, био филтер, безшумна операција

Енергетска класа на греење:

A

Останати карактеристики

Влезна сила на ладење [W]:

1643

Проток на воздух [m3/h]:

799

Влезна сила на греење [W]:

1543

Бука- UJ [dB(A)]:

44

Работно подрачје:

-7°C≤T≤43°C

Капацитет на одвлажнување [l/h]:

1,8

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: