Поден сплит систем VIVAX COOL ACP-12CT35AERI - 3.8 kW

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CT35AERI

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 39.490ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
19.745 ден.
6 Рати
6.582 ден.
12 Рати
3.291 ден.
18 Рати
2.194 ден.
24 Рати
1.645 ден.
Без данок: 39.490ден
Цена во наградни поени: 39490

Основни карактеристики

Функционалности:

Самодијагностика на грешки, заштита на вентилот на надворешната единица, греачи на компресорот и кондензаторот, филтер за прашина, висока ефикасност

Енергетска класа на ладење:

A++

Капацитет на ладење [kW]:

3520

SEER коефициент

6.1

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

3810

SCOP коефициент:

4.0

Функции:

Auto Swing, Sleep Mode, Memory функција, функција за самочистење

Енергетска класа на греење:

A+

Останати карактеристики

Влезна сила на ладење [W]:

1030

Проток на воздух [m3/h]:

550

Влезна сила на греење [W]:

1000

Бука- UJ [dB(A)]:

47

Работно подрачје:

-15°C≤T≤50°C

Капацитет на одвлажнување [l/h]:

1,2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: