Десктоп компјутер со интегрирана графика HP 280 G1, L9U13EA

Производител: HP

Код на продуктот: L9U13EA

Достапност: На залиха

Цена: 18.400ден
Без данок: 18.400ден
Основни карактеристики
OS Free DOS
CPU brand Intel
CPU тип Intel® Pentium®
CPU модел G3250
CPU брзина [ГХз] 3,20
Л2 Cache 2x 256 KB
Л3 Cache 3 MB
Chipset Intel® H81
Socket 1150
Количина на меморија 1x 4 GB
Тип на меморија DDR3
Такт на меморија [МХз] 1600
Број на мемориски отвори 2
Максимална количина меморије [ГБ] 16
Графичка картица Интегрирана
Модел на графичка картица Intel HD
Тип на хард дискот SATA
Величина на дискот [ГБ] 500
Број на вртежи на дискот 7.200 o/min
Тип на хард дискот 2
Оптички уред DVD±RW
Величина на дискот 2 [ГБ] 0
Звучна картица Integrated Realtek ALC221 HD
Мрежна картица - модел
Мрежна картица - брзина [Мбит] 10/100/1000
ВЛАН мрежа
Куќиште - модел
Куќиште - величина Microtower
Напојување [В] 180W
Фиока за уреди 5,25" надворешна
Фиока за уреди 3,5" надворешна
Фиока за уреди 3,5" интерна
Заден панел
  • 1x RJ45
  • 2x USB 3.0
  • 4 x USB 2.0
  • DVI
  • VGA
Преден панел
  • 2x USB 2.0
  • Audio In/out
Интерни конектори
Проширувања
  • 1x PCIe x 1
  • 1x PCIe x 16
Глувче USB
Тастатура USB

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: