Сервер HP MicroServer Gen8 G1610T 1x4GB 3.5" SATA

Производител: HP

Код на продуктот: 819185-421

Достапност: Нема на залиха

Цена: 14.100ден
Без данок: 14.100ден
Основни карактеристики
CPU Intel Celeron G1610T Dual-Core 2.30GHz
Core 2
Меморија [ГБ] 4
Такт на меморијата [МХз] 1600
Мемориски услот DDRIII
Макс. количина на меморија [ГБ] 8
Број на мемориских слотови 2
ВГА 128MB делење на меморија,подршка до 1920x1200 @ 60Hz
РАИД Dynamic Smart Array B120i controller (RAID 0/1/1+0 )
ХДД [ГБ] n/a
Број на вртежи [рпм] n/a
Контролер SATA
Оптичка единица n/a
Мрежа 2x 10/100/1000 Ethernet
Куќиште Tower
Останати карактеристики
Напојување [В] 200
Број на слотови за проширување ПЦИе 2.0 1
Број на слотови за проширување ПЦИе 3.0 0
Гаранција 1-0-0
Енергија и потрошувачка
Редундантно напојување не е можно
Заден панел
Паралелен приклучок n/a
Сериски приклучок n/a
Д-суб приклучок 1
РЈ45 приклучок 1
УСБ 2.0 приклучок 7

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: