Лаптоп HP ProBook 450 G4, Y7Z94EA

Производител: HP

Код на продуктот: 450 G4, Y7Z94EA

Достапност: На залиха

Цена: 34.999ден
Без данок: 34.999ден
Основни карактеристики
CPU бренд Intel
CPU тип Core i5
CPU модел 7200U
CPU брзина [ГХз] 2,30
Л2 cache
Л3 cache 3 MB
Chipset Integrated with processor
Core 2
Меморија [ГБ] 4
Интегрирана меморија [МБ] 0
Такт на меморијата [МХз] 1600
Мемориски слот SO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ] 16
Број на мемориски слотови 2
Екран 15,6"
Вид на агол
  • AG (AntiGlare)
  • LED backlit HD
Макс. резолуција 1366x768
HDD [GB] SATA 1000
Број на вртежи [рпм] 5.400

VGA

nVidia GeForce GT930MX (2 GB)
Оптичка единица DVD±RW DL
Аудио HD audio with DTS Studio Sound, integrated stereo speakers, dual-microphone array
Мрежа
  • 802.11ac
  • Bluetooth 4.0
  • GbitLAN
3Г модул ne
Димензии и маса
Тежина [кг] 2,07
Останати карактеристики
OS Free DOS
Видео камера HD 720p
Читач на картички
  • SD
  • SDHC (SD2.0)
  • SDXC
Боја сива
Батерија Li-Ion 4 ќелии
Додатоци торба, тастаура отпорна на истурени течности, FPR
Слотови
влез за прошируваве n/a
Заден панел
Паралелен приклучок n/a
Сериски приклучок n/a
D-Sub 1
S-video out n/a
HDMI 1
ДВИ n/a
РЈ45 1
РЈ11 n/a
FireWire n/a
Аудио Вл-Излез 1
УСБ 2.0 2
УСБ 3.0 2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: