Лаптоп Lenovo IdeaPad 110-15IBR, 80T70090RI

Производител: Lenovo

Код на продуктот: 80T70090RI

Достапност: На залиха

Цена: 12.800ден
Без данок: 12.800ден
Основни карактеристики
CPU бренд Intel
CPU тип Celeron
CPU модел N3060
CPU брзина [ГХз] 1,60
Л2 cache 2 MB
Л3 cache n/a
Chipset
Core 2
Меморија [ГБ] 4
Интегрирана меморија [МБ] 0
Такт на меморијата [МХз] 1333
Мемориски слот SO-DIMM DDR3L
Макс. количина на меморија [ГБ] 8
Број на мемориски слотови 1
Екран 15,6"
Вид на агол LED backlit HD
Макс. резолуција 1366x768
ХДД [ГБ] SATA 500
Број на вртежи [рпм] 5.400
ВГА Intel HD
Оптичка единица n/a
Аудио HD Audio
Мрежа
  • 1x 10/100 Ethernet
  • Bluetooth 4.0
3Г модул не
Димензии и маса
Тежина [кг] 2,3
Останати карактеристики
OS Free DOS
Видео камера 0,3 MPix
Читач на картички
  • MMC
  • SD
  • SDHC (SD2.0)
  • SDXC
Боја Црна
Батерија Li-Ion 3 ќелии
Додатоци
Слотови
влез за проширување n/a
Заден панел
D-sub n/a
S-Video Out n/a
HDMI 1
ДВИ n/a
РЈ45 1
РЈ11 n/a
FireWire n/a
Аудио Вл-Излез 1
УСБ 2.0 1
УСБ 3.0 1
еСАТА 0
Дисплej Порт n/a
Micro USB n/a
Micro HDMI n/a

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: