Лаптоп Notebook ACER ES1-571-P1CK, NX.GCEEX.058

Производител: Acer

Код на продуктот: NX.GCEEX.058

Достапност: На залиха

Цена: 15.100ден
Без данок: 15.100ден
Основни карактеристики
CPU бренд Intel
CPU тип Pentium ®
CPU модел 3556U
CPU брзина [ГХз] 1,70
Л2 cache n/a
Л3 cache 2 MB
Chipset
Core 2
Меморија [ГБ] 4
Интегрирана меморија [МБ] 0
Такт на меморијата [МХз] 1600
Мемориски слот SO-DIMM DDR3L
Макс. количина на меморија [ГБ] 16
Број на мемориски слотови 1
Екран 15,6"
Вид на агол FullHD
Макс. резолуција 1920x1080
HDD [GB] SATA 500
Број на вртежи [рпм] 5.400
VGA Intel HD
Оптичка единица DVD±RW DL
Аудио
Мрежа
  • 802.11 b/g/n
  • GbitLAN
3Г модул не
Димензии и маса
Тежина [кг] 2,4
Останати карактеристики
ОС Linux
Видео камера 1,3 MPix
Читач на картички SD
Боја Црна
Батерија Li-Ion 4 ќелии
Додатоци
Слотови
влез за проширување
Заден панел
Паралелен приклучок n/a
Сериски приклучок n/a
D-Sub n/a
S-Video Out n/a
HDMI 1
ДВИ n/a
РЈ45 1
РЈ11 n/a
FireWire n/a
Аудио Вл-Излез 1
УСБ 2.0 2
УСБ 3.0 1
еСАТА 0
Дисплej Порт n/a
Micro USB n/a
Micro HDMI n/a

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: