Лаптоп Notebook ACER ES1-532G-P8EP, NX.GHAEX.006

Производител: Acer

Код на продуктот: NX.GHAEX.006

Достапност: На залиха

Цена: 19.900ден
Без данок: 19.900ден
Основни карактеристики
CPU бренд Intel
CPU тип Pentium ®
CPU модел N3710
CPU брзина [ГХз] 1,60
Л2 cache 2 MB
Л3 cache n/a
Chipset
Core 4
Меморија [ГБ] 4
Интегрирана меморија [МБ] 0
Такт на меморијата [МХз] 1600
Мемориски слот SO-DIMM DDR3L
Макс. количина на меморија [ГБ] 8
Број на мемориски слотови 1
Екран 15,6"
Вид на агол LED backlit HD
Макс. резолуција 1366x768
HDD [ГБ] SATA 1000
Број на вртежи [рпм] 5.400
VGA NVIDIA GeForce 920MX (2 GB)
Оптичка единица n/a
Аудио Стерео звучници
Мрежа
  • 1x 10/100/1000 Ethernet
  • 802.11ac
  • Bluetooth 4.0
3Г модул ne
Димензии и маса
Тежина [кг] 2,4
Останати карактеристики
OS Linux
Видео камера 1,3 MPix
Читач на картички SD
Боја Црна
Батерија Li-Ion 3 ќелии
Додатоци
Слотови
влез за проширување
Заден панел
Паралелен приклучок n/a
Сериски приклучок n/a
D-sub n/a
S-Video Out n/a
ХДМИ 1
ДВИ n/a
РЈ45 1
РЈ11 n/a
FireWire n/a
Аудио Вл-Излез 1
УСБ 2.0 2
УСБ 3.0 1
еСАТА 0
Дисплеј Порт n/a
Мicro USB n/a
Мicro HDMI n/a

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: