Персонален компјутер PC HP 400PD G3 MT, T4R78EA

Производител: HP

Код на продуктот: PC HP 400PD G3 MT T4R78EA

Достапност: Нема на залиха

Цена: 28.200ден
Без данок: 28.200ден
Основни карактеристики
OS Free DOS
CPU Brand Intel
CPU тип Intel® Core™ i3
CPU модел i3-6100
CPU брзина [ГХз] 3,70
Л2 Cache
Л3 Cache 3 MB
Chipset H110
Socket 1151
Количина на меморијa 1x 4 GB
Тип на меморија DDR4
Такт на меморија [МХз] 2133
Број мемориски у. 2
Максимална количина на меморија [ГБ] 32
Графичка картица Integrirana
Модел на графичка картица Intel HD 530
Тип hard disk SATA
Големина на диск [ГБ] 500
Број на вртежи на дискот 7.200 o/min
Тип на hard disk 2
Оптички уред DVD±RW
Големина на �дискот 2 [ГБ] 0
Звучна картица HD
Мрежна картица - модел
Мрежна картица - брзина [Мбит] 10/100/1000
ВЛАН мрежа
Куќиште - модел
Куќиште - величина Microtower
Напојување [В] 180W
Панел
  • 1x RJ45
  • 2x USB 3.0
  • Audio In/Out
  • Display port
  • PS/2 Keyboard
  • PS/2 Mouse
  • Serijski
  • VGA
Преден панел
  • 2x USB 3.0
  • Audio In/out
Глувче USB
Тастатура USB

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: