Графичка карта ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Производител: Asus

Код на продуктот: VGA AS STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Достапност: На залиха

Цена: 20.100ден
Без данок: 20.100ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GTX1060
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [MB] 6144
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 192-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 1506
Такт на меморија [МХз] 8008
РАМДАЦ [МХз] n/a
Стрим процесори 1280
Работен такт на стрим процесор [МХз]
Макс. резолуција 7680x4320
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Дополнителна опрема
Останато
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез n/a
ХДТВ n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Дуал Д-суб излез n/a
Дуал ДВИ излез n/a
Дисплеј порт 2x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: