Графичка карта VGA AS STRIX-RX460-4G-GAMING

Производител: Asus

Код на продуктот: VGA AS STRIX-RX460-4G-GAMING

Достапност: Нема на залиха

Цена: 10.385ден
Без данок: 10.385ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд AMD Radeon
ГПУ модел RX460
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МБ] 4096
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 1200
Такт на меморија [МХз] 7000
РАМДАЦ [МХз] n/a
Стрим процесори 896
Работен такт на стрим процесорот [МХз]
Макс. резолуција
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Дополнителна опрема
Останато
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез n/a
ХДТВ n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Дуал Д-суб излез n/a
Дуал ДВИ излез n/a
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: